2011 m. kovo 17 d., ketvirtadienis

Welcome to 2011

Sveiki

Jau pavasaris :). Kaip meška iš žiemos guolio - taip aš išlindau. Bet nemiegojau . :) Apšildęs fasadą pasiruošiau žiemai. nusipirkau 8 kietmetrių malkų iš vasaros, pasiruošęs 200 maišiukų (talpa 12 kg) anglims, laukiau speigų bei šildymo sistemos testavimo. Praktiškai savaite miegojau katilinėje. :) pirmos savaitės parodė, kad KKK (keito kuro katilas) + akumuliacine be elektroninio valdiklio - duoda tik 50% efektyvumo. Vakarais reguliuoji pamaišymo vožtuvą, ryte bėgi ne į WC - o į katiline :). pasvarstęs nusipirkau danfoss pavarą su kompu į kurį pasiduoda lauko , kambario davikliai bei pagal tai reguliuoja iseinantį srautą. EFEKTAS nerealus - vakare nuo 18.00 iki 23.00 į sistemą pasiduoda 45-50 laipsnių, naktį - 37-43. Plius nuo 00.00 iki 05.00 aplamai išjungių šilumos padavimą į sistemą (nustatyta kambario temperatura 18 laipsnių naktį, dieną 21) - KKK viską atiduoda į akumuliacinę.
Summary -7 kietmetriai medžio bei 1,5 tonos anglių. Pečių kuriu vieną kartą paroje - 19.00. Užkrovimas - 24 kg malkų bei 12 kg anglių. katilas dirbą pastoviai 75-80 laipsnių. Į sistemą atiduodų kaip ir rašiau - iki 50 laipsnių. Jokios smarves katilinėje, kondensato. paskutinėmis šaltomis vasario dienomis temperatūra būdavo nuo 19 - iki 21 (nemėgstu karščio šiaip). Pinigine išraiška - kartu su karštu vandeniu ir sildymu vidurkis yra 300 Lt/mėn arba 1,74 Lt/kvadratas. Kitais metais turi sumažėti - nes kurenti išmokau tik vasario mėnesį :).
Kol šildziausi - susidėjau rozetes, pasikabinau gipso lubas. Na kaip sakoma - laikas veltui nėjo.
O dabar jau kaip ir sezonas prasideda - nuo malkų paiėškos. teks malkine susiręsti. Na o kaip bus ir kaip gyvensim - parašysim . :)

11 komentarų:

 1. Sveikas. Butu malonu pamatyt fasado bei katilines nuotrauku :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. brukstelk meilą - pafotkinsiu. parašysiu kur kas ir į ką reikia atkreiptį dėmesį

  AtsakytiPanaikinti
 3. Imbraso, nepatingek su visais nuotraukomis ir patirtimi, jei jau rašai blog'a. Daug žmonių skaito, gal nedaug komentuoja.

  AtsakytiPanaikinti
 4. man taip pat būtų įdomu pasižiūrėti į fasadą ir katilinę :) s.sigitas@gmail.com Dėkui

  AtsakytiPanaikinti
 5. jeigu nesunku parasyk ka nors apie sienas ,kodel keramzitas kokio plocio kiek ir pan.Niekaip neapsisprendziu, namas vieno auksto,patark.Aciu berzas9@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 6. Tai mesk čia ir visi matys, kam po vieną siuntinėt. Tai juk tavo blog'as :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Man būtų irgi labai idomu viską pamatyt :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. nuotrauku vis dar nera :( Zmones tikrai skaito, bet reciau komentuoja.
  Gal galetum surasyti ka darytum kitaip?

  AtsakytiPanaikinti
 9. google talk
  search ilmaras@gmail.com :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Idomu butu suzinot kokius komponentus naudojai automatikai, kaip derinai ir panasiai.

  AtsakytiPanaikinti